close

تماس با مدیر سایت جهت رزرو تبلیغات 09337931003


بیا دیدنی های رشت رو با هم سیر کنیم


اجاره ساعتی انواع خودروهای لوکس بدون ضامن


اجاره ویلا

اجاره ویلای ارزان فقط با 100 تومن

15 راهنمایی درباره کسب و کار


اگر در مورد کسب و کار اطلاعاتی ندارید این را بپذیرید، و با بالا بردن دانش خود در این حوزه فعالیت خود را آغاز کنید.بزرگ ترین مشکلی که مؤسسان و صاحبان کسب و کار های کوچک دارند این است که آنها در حوزه ی خود متخصص اند، اما برای مدیریت مؤثر یک کسب و کار، تازه کار به حساب می آیند. درست به همین دلیل است که دیر یا زود به بن بست می خورند. اجازه ندهید این اتفاق برای شما هم بیفتد.

نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم شما و شرکتتان را از خطر دور نگه می دارند. برخی از آنها ساده و سرراست هستند، و برخی ممکن است غیرمنطقی به نظر برسند، اما همه ی آنها حقیقت دارند و روزی شما و شرکتتان را نجات خواهند داد.

1- همیشه اطمینان حاصل کنید به اندازه ی کافی پول نقد در حساب خود دارید

معمول ترین اتفاق ناگواری که ممکن است باعث شکست یک کسب و کار شود تمام شدن پول آن است. اگر می دانید در جریان نقدینگی یا دارایی نقدی خود دچار مشکل خواهید شد، همین حالا مشکل را برطرف کنید.

2- شما نمی توانید کارمندان نامناسب خود را به موقع اخراج کنید

این کار عملی نیست. معمولاً زمانی نامناسب بودن آنها برایتان آشکار می شود که کار از کار گذشته است. فقط هنگام اخراج مطمئن شوید اشکال از آنهاست، نه از شما.

article_image_one_557.jpg

3- به احتمال زیاد مشکل از خود شماست

استیو توباک در این زمینه می گوید: «زمانی که مدیری جوان بودم، شرکت همه ی ما را به یک برنامه ی آموزشی یک هفته ای فرستاد. مهم ترین چیزی که در این دوره ی آموزشی فرا گرفتیم این بود که ۹۰ درصد تمام مشکلات، مشکلات مدیریتی هستند. وقتی مشکلی وجود دارد، اولین جایی که باید نگاهی به آن بیندازید درون آینه است».

4- مراقب ستاره های خود باشید

این شامل همه ی شرکت ها می شود؛ چه کوچک، چه بزرگ. هزینه ی از دست دادن یک کارمند ارزشمند بسیار گزاف است، با این حال رهبران کسب و کار به ندرت به انگیزه دادن و به چالش کشیدن و تشویق کارمندان پربازده خود اهمیت کافی می دهند.

5- کارمندان شما، فرزند، دستیار شخصی و یا خدمتکار شما نیستند

مطمئن باشید اگر با این نگاه از آنها استفاده یا سوء استفاده کنید از این کار خود پشیمان خواهید شد.


جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.